Bundefjorden
vårcup 2006

Vårcup

Sailed: 5  Discards: 1  Ratings: LYS

Plass Båttype Båtnavn Class Seilnr. Navn Lys Onsdag 3. mai 10. Mai 2006 24. Mai 2006 31. mai 2006 14. juni 2006 Nett
                10. mai 2006        
1 1/2 tonner Cocos   4455 Jan Martin Brodin 1.16 5.0 2.0 1.0 1.0 OOD 6.3
3 Express Calypso   31 Tor Eriksen 1.11 5.0 3.0 2.0 4.0 6.0 14.0
2 X - 332 Andante   9660 Terje Hall Torgersen 1.24 2.0 9.0 DNC 2.0 1.0 14.0
4 First Class 8 First Knot   8181 Tore Meum 1.16 5.0 7.0 6.0 13.0 16.0 31.0
5 Bavaria 35 Match Runabout   11073 David Øverby 1.29 5.0 13.0 DNC 6.0 8.0 32.0
6 Minitonn Spurven   3538 Birger Sevaldson 1.07 5.0 OOD 10.0 8.0 14.0 32.3
7 Express Citius   209 Terje Rilang 1.11 5.0 18.0 OOD 15.0 5.0 35.8
8 Maxi 999 Sagitta IV   5838 Tom Stønjum 1.15 5.0 DNC 4.0 18.0 9.0 36.0
9 Express Thunderchicken   117 Erlend Nicolaisen 1.11 OOD 12.0 DNC 5.0 4.0 36.5
10 Comfortina 32 Gullhår   6545 Inge Solberg 1.14 5.0 19.0 DNC 12.0 7.0 43.0
12 First 40.7 Embla   10681 Arne Schjerpen 1.34 5.0 16.0 DNC 14.0 13.0 48.0
11 Hanse 370e FUS   11535 Bjørn Strand Jacobsen 1.24 5.0 22.0 5.0 16.0 DNC 48.0
13 Dynamic 37 Laien   7002 Gunnar Karlsen 1.23 5.0 17.0 DNC OOD 11.0 51.5
14 Drake Buddy's   270 Paulsen/Lund 1.07 5.0 DNC DNC 3.0 3.0 52.0
15 Polo 86 Wanda   4485u Arne Lund Kvernheim 1.08 5.0 DNC 8.0 21.0 22.0 56.0
16 Express     205 Bente Bøe 1.11 5.0 DNC 3.0 9.0 DNC 58.0
17 First 31.7 Bilbo   9775 Andreas Wettre 1.18 5.0 11.0 DNC DNC 2.0 59.0
18 Grand Soleil 37 X-treme   11800 Team Kristiansen 1.32 1.0 14.0 DNC 7.0 DNC 63.0
19 IMX 40 Vortex   10116 Even Hall-Torgersen 1.38 5.0 6.0 DNC 11.0 DNC 63.0
20 First 36.7 Zikk Zakk 7   10701 Per Lie 1.29 3.0 15.0 DNC DNC 12.0 71.0
22 Express     56 Ola Fremstad 1.11 5.0 DNC DNC 17.0 10.0 73.0
21 H-Båt     65 Jan Brodin 1.07 5.0 DNC 9.0 DNC 18.0 73.0
23 IMS X-Fram   9000 Lars Aasuldsen 1.45 5.0 8.0 DNC DNC 20.0 74.0
24 IOD     14 Normann 1.13 5.0 DNC DNC 22.0 15.0 83.0
25 Bavaria Matcb 42 Amarone II   11227 Marius Ellingsen 1.34 5.0 21.0 DNC DNC 17.0 84.0
26 Bavaria Matcb 42 Ille Morro   10910 Ludvig Daae 1.33 5.0 1.0 DNC DNC DNC 88.0
27 H-Båt DIZZIE MISS LIZZIE   125 Thomas Brachel 1.07 5.0 4.0 DNF DNC DNC 91.0
28 H-Båt     46 Ole-Fredrik Røøk 1.07 5.0 5.0 DNC DNC DNC 92.0
29 Xpress Turbulenz   91 Håkon Lenz 1.11 5.0 DNC 7.0 DNC DNC 94.0
30 IMX 40 Færder   10040 Jens Ludvig Høst 1.38 5.0 DNC DNC 10.0 DNC 97.0
31 X 102 Havhexa   4239 Arne Sommerfelt 1.19 5.0 10.0 DNC DNC DNC 97.0
32 Dehler 34     11534 Stig Andresen 1.25 5.0 DNC 11.0 DNC DNC 98.0
34 Beneteau 50 In Balance   9548 Stian Falch 1.28 5.0 DNC DNC 19.0 DNC 106.0
33 First 211 Blow   9386 Nikolai H. Halle 0.99 5.0 DNC DNC DNC 19.0 106.0
35 Dynamic 43 Endorphine Uten S 7857u Torkel Sundby 1.32 5.0 DNC DNC 20.0 DNC 107.0
36 Bavaria 37 Cruiser Storefri   11599 Lars Krogh 1.16 5.0 20.0 DNC DNC DNC 107.0
37 Minitonn Stay Wet   5917 Øyvind Berntsen 1.06 5.0 DNC DNC DNC 21.0 108.0
38 Trimaran     330M Peer Moberg 3 4.0 DNC DNC 23.0 DNC 109.0
39       9090   3.0 5.0 DNC DNC 24.0 DNC 111.0
40 Katamaran     280 Cock-Jensen 3.0 5.0 DNC DNC 25.0 DNC 112.0

Onsdag 3. mai

Starts: 1  Wind strength: 3 knop

Plass Båttype Båtnavn Class Seilnr. Navn Lys Fin Pos Nett
1 Grand Soleil 37 X-treme   11800 Team Kristiansen 1.32 1 1.0
2 X - 332 Andante   9660 Terje Hall Torgersen 1.24 2 2.0
3 First 36.7 Zikk Zakk 7   10701 Per Lie 1.29 3 3.0
4 Trimaran     330M Peer Moberg 3 4 4.0
5 1/2 tonner Cocos   4455 Jan Martin Brodin 1.16 6 5.0
5 Express Calypso   31 Tor Eriksen 1.11 6 5.0
5 First Class 8 First Knot   8181 Tore Meum 1.16 6 5.0
5 Bavaria 35 Match Runabout   11073 David Øverby 1.29 6 5.0
5 Minitonn Spurven   3538 Birger Sevaldson 1.07 6 5.0
5 Express Citius   209 Terje Rilang 1.11 6 5.0
5 Maxi 999 Sagitta IV   5838 Tom Stønjum 1.15 6 5.0
5 Comfortina 32 Gullhår   6545 Inge Solberg 1.14 6 5.0
5 First 40.7 Embla   10681 Arne Schjerpen 1.34 6 5.0
5 Hanse 370e FUS   11535 Bjørn Strand Jacobsen 1.24 6 5.0
5 Dynamic 37 Laien   7002 Gunnar Karlsen 1.23 6 5.0
5 Drake Buddy's   270 Paulsen/Lund 1.07 6 5.0
5 Polo 86 Wanda   4485u Arne Lund Kvernheim 1.08 6 5.0
5 Express     205 Bente Bøe 1.11 6 5.0
5 First 31.7 Bilbo   9775 Andreas Wettre 1.18 6 5.0
5 IMX 40 Vortex   10116 Even Hall-Torgersen 1.38 6 5.0
5 Express     56 Ola Fremstad 1.11 6 5.0
5 H-Båt     65 Jan Brodin 1.07 6 5.0
5 IMS X-Fram   9000 Lars Aasuldsen 1.45 6 5.0
5 IOD     14 Normann 1.13 6 5.0
5 Bavaria Matcb 42 Amarone II   11227 Marius Ellingsen 1.34 6 5.0
5 Bavaria Matcb 42 Ille Morro   10910 Ludvig Daae 1.33 6 5.0
5 H-Båt DIZZIE MISS LIZZIE   125 Thomas Brachel 1.07 6 5.0
5 H-Båt     46 Ole-Fredrik Røøk 1.07 6 5.0
5 Xpress Turbulenz   91 Håkon Lenz 1.11 6 5.0
5 IMX 40 Færder   10040 Jens Ludvig Høst 1.38 6 5.0
5 X 102 Havhexa   4239 Arne Sommerfelt 1.19 6 5.0
5 Dehler 34     11534 Stig Andresen 1.25 6 5.0
5 Beneteau 50 In Balance   9548 Stian Falch 1.28 6 5.0
5 First 211 Blow   9386 Nikolai H. Halle 0.99 6 5.0
5 Dynamic 43 Endorphine Uten S 7857u Torkel Sundby 1.32 6 5.0
5 Bavaria 37 Cruiser Storefri   11599 Lars Krogh 1.16 6 5.0
5 Minitonn Stay Wet   5917 Øyvind Berntsen 1.06 6 5.0
5       9090   3.0 6 5.0
5 Katamaran     280 Cock-Jensen 3.0 6 5.0
40 Express Thunderchicken   117 Erlend Nicolaisen 1.11 OOD 15.5

10. Mai 2006

Starts: 1Date: 10. mai 2006  Course: 28 forkortet  Wind strength: 3 knop

Plass Båttype Båtnavn Class Seilnr. Navn Lys Elapsed Corrected -Ewin Nett
1 Bavaria Matcb 42 Ille Morro   10910 Ludvig Daae 1.33 37:28 0:49:50 0:00:00 1.0
2 1/2 tonner Cocos   4455 Jan Martin Brodin 1.16 43:56 0:50:58 0:00:58 2.0
3 Express Calypso   31 Tor Eriksen 1.11 51:39 0:57:20 0:06:45 3.0
4 H-Båt DIZZIE MISS LIZZIE   125 Thomas Brachel 1.07 54:00 0:57:47 0:07:26 4.0
5 H-Båt     46 Ole-Fredrik Røøk 1.07 54:09 0:57:56 0:07:35 5.0
6 IMX 40 Vortex   10116 Even Hall-Torgersen 1.38 42:53 0:59:11 0:06:46 6.0
7 First Class 8 First Knot   8181 Tore Meum 1.16 51:27 0:59:41 0:08:29 7.0
8 IMS X-Fram   9000 Lars Aasuldsen 1.45 41:25 1:00:03 0:07:03 8.0
9 X - 332 Andante   9660 Terje Hall Torgersen 1.24 49:30 1:01:23 0:09:19 9.0
10 Minitonn Spurven   3538 Birger Sevaldson 1.07 OOD     9.3
11 X 102 Havhexa   4239 Arne Sommerfelt 1.19 51:59 1:01:52 0:10:06 10.0
12 First 31.7 Bilbo   9775 Andreas Wettre 1.18 52:44 1:02:14 0:10:30 11.0
13 Express Thunderchicken   117 Erlend Nicolaisen 1.11 56:37 1:02:51 0:11:43 12.0
14 Bavaria 35 Match Runabout   11073 David Øverby 1.29 49:04 1:03:18 0:10:26 13.0
15 Grand Soleil 37 X-treme   11800 Team Kristiansen 1.32 48:18 1:03:45 0:10:33 14.0
16 First 36.7 Zikk Zakk 7   10701 Per Lie 1.29 49:46 1:04:12 0:11:08 15.0
17 First 40.7 Embla   10681 Arne Schjerpen 1.34 48:02 1:04:22 0:10:51 16.0
18 Dynamic 37 Laien   7002 Gunnar Karlsen 1.23 52:22 1:04:25 0:11:51 17.0
19 Express Citius   209 Terje Rilang 1.11 58:25 1:04:51 0:13:31 18.0
20 Comfortina 32 Gullhår   6545 Inge Solberg 1.14 1:01:28 1:10:04 0:17:45 19.0
21 Bavaria 37 Cruiser Storefri   11599 Lars Krogh 1.16 1:07:25 1:18:12 0:24:27 20.0
22 Bavaria Matcb 42 Amarone II   11227 Marius Ellingsen 1.34 58:57 1:19:00 0:21:46 21.0
23 Hanse 370e FUS   11535 Bjørn Strand Jacobsen 1.24 1:08:33 1:25:00 0:28:22 22.0

24. Mai 2006

  Published start: 181500  Course: 7  Wind strength: 10MS  Wind direction: S

Plass Båttype Båtnavn Class Seilnr. Navn Lys Elapsed Corrected -Ewin Nett
1 1/2 tonner Cocos   4455 Jan Martin Brodin 1.16 1:44:42 2:01:27 0:00:00 1.0
2 Express Calypso   31 Tor Eriksen 1.11 1:52:35 2:04:58 0:03:10 2.0
3 Express     205 Bente Bøe 1.11 1:53:06 2:05:32 0:03:41 3.0
4 Maxi 999 Sagitta IV   5838 Tom Stønjum 1.15 1:51:08 2:07:48 0:05:31 4.0
5 Hanse 370e FUS   11535 Bjørn Strand Jacobsen 1.24 1:43:26 2:08:15 0:05:29 5.0
6 First Class 8 First Knot   8181 Tore Meum 1.16 1:53:14 2:11:21 0:08:32 6.0
7 Xpress Turbulenz   91 Håkon Lenz 1.11 1:59:22 2:12:30 0:09:57 7.0
8 Polo 86 Wanda   4485u Arne Lund Kvernheim 1.08 2:04:29 2:14:27 0:12:02 8.0
9 H-Båt     65 Jan Brodin 1.07 2:06:35 2:15:27 0:13:05 9.0
10 Minitonn Spurven   3538 Birger Sevaldson 1.07 2:08:23 2:17:22 0:14:53 10.0
11 Express Citius   209 Terje Rilang 1.11 OOD     10.8
12 Dehler 34     11534 Stig Andresen 1.25 1:50:22 2:17:58 0:13:12 11.0
13 H-Båt DIZZIE MISS LIZZIE   125 Thomas Brachel 1.07 DNF     41.0

31. mai 2006

Starts: 1  Course: Bane 7  Wind strength: 15 knop  Wind direction: N

Plass Båttype Båtnavn Class Seilnr. Navn Lys Elapsed Corrected -Ewin Nett
1 1/2 tonner Cocos   4455 Jan Martin Brodin 1.16 1:42:00 1:58:19 0:00:00 1.0
2 X - 332 Andante   9660 Terje Hall Torgersen 1.24 1:38:05 2:01:37 0:02:40 2.0
3 Drake Buddy's   270 Paulsen/Lund 1.07 1:53:50 2:01:48 0:03:15 3.0
4 Express Calypso   31 Tor Eriksen 1.11 1:50:24 2:02:33 0:03:49 4.0
5 Express Thunderchicken   117 Erlend Nicolaisen 1.11 1:52:03 2:04:23 0:05:28 5.0
6 Bavaria 35 Match Runabout   11073 David Øverby 1.29 1:37:34 2:05:52 0:05:51 6.0
7 Grand Soleil 37 X-treme   11800 Team Kristiansen 1.32 1:37:00 2:08:02 0:07:22 7.0
8 Minitonn Spurven   3538 Birger Sevaldson 1.07 1:59:50 2:08:13 0:09:15 8.0
9 Express     205 Bente Bøe 1.11 1:55:35 2:08:18 0:09:00 9.0
10 IMX 40 Færder   10040 Jens Ludvig Høst 1.38 1:33:25 2:08:55 0:07:41 10.0
11 IMX 40 Vortex   10116 Even Hall-Torgersen 1.38 1:34:35 2:10:32 0:08:51 11.0
12 Comfortina 32 Gullhår   6545 Inge Solberg 1.14 1:55:09 2:11:16 0:11:22 12.0
13 First Class 8 First Knot   8181 Tore Meum 1.16 1:53:29 2:11:38 0:11:29 13.0
14 First 40.7 Embla   10681 Arne Schjerpen 1.34 1:40:05 2:14:07 0:11:47 14.0
15 Express Citius   209 Terje Rilang 1.11 2:01:16 2:14:36 0:14:41 15.0
16 Hanse 370e FUS   11535 Bjørn Strand Jacobsen 1.24 1:48:35 2:14:39 0:13:10 16.0
17 Express     56 Ola Fremstad 1.11 2:01:45 2:15:09 0:15:10 17.0
18 Maxi 999 Sagitta IV   5838 Tom Stønjum 1.15 1:57:35 2:15:13 0:14:42 18.0
19 Dynamic 37 Laien   7002 Gunnar Karlsen 1.23 OOD     18.5
20 Beneteau 50 In Balance   9548 Stian Falch 1.28 1:46:25 2:16:13 0:13:59 19.0
21 Dynamic 43 Endorphine Uten S 7857u Torkel Sundby 1.32 1:45:55 2:19:49 0:16:17 20.0
22 Polo 86 Wanda   4485u Arne Lund Kvernheim 1.08 2:10:05 2:20:29 0:20:32 21.0
23 IOD     14 Normann 1.13 2:09:52 2:26:45 0:25:10 22.0
24 Trimaran     330M Peer Moberg 3 1:08:15 3:24:45 0:28:49 23.0
25       9090   3.0 1:42:55 5:08:45 1:03:29 24.0
26 Katamaran     280 Cock-Jensen 3.0 2:02:42 6:08:06 1:23:16 25.0

14. juni 2006

Starts: 1  Course: Bane 20  Wind strength: 15 knop  Wind direction: N

Plass Båttype Båtnavn Class Seilnr. Navn Lys Elapsed Corrected -Ewin Nett
1 X - 332 Andante   9660 Terje Hall Torgersen 1.24 1:37:41 2:01:08 0:00:00 1.0
2 First 31.7 Bilbo   9775 Andreas Wettre 1.18 1:42:45 2:01:15 0:00:06 2.0
3 1/2 tonner Cocos   4455 Jan Martin Brodin 1.16 OOD     2.3
4 Drake Buddy's   270 Paulsen/Lund 1.07 1:54:26 2:02:27 0:01:13 3.0
5 Express Thunderchicken   117 Erlend Nicolaisen 1.11 1:53:02 2:05:28 0:03:54 4.0
6 Express Citius   209 Terje Rilang 1.11 1:53:05 2:05:31 0:03:57 5.0
7 Express Calypso   31 Tor Eriksen 1.11 1:53:31 2:06:00 0:04:23 6.0
8 Comfortina 32 Gullhår   6545 Inge Solberg 1.14 1:50:55 2:06:27 0:04:40 7.0
9 Bavaria 35 Match Runabout   11073 David Øverby 1.29 1:38:27 2:07:00 0:04:33 8.0
10 Maxi 999 Sagitta IV   5838 Tom Stønjum 1.15 1:50:45 2:07:22 0:05:25 9.0
11 Express     56 Ola Fremstad 1.11 1:55:45 2:08:29 0:06:37 10.0
12 Dynamic 37 Laien   7002 Gunnar Karlsen 1.23 1:45:14 2:09:26 0:06:45 11.0
13 First 36.7 Zikk Zakk 7   10701 Per Lie 1.29 1:43:15 2:13:12 0:09:21 12.0
14 First 40.7 Embla   10681 Arne Schjerpen 1.34 1:39:41 2:13:35 0:09:17 13.0
15 Minitonn Spurven   3538 Birger Sevaldson 1.07 2:05:18 2:14:04 0:12:05 14.0
16 IOD     14 Normann 1.13 1:59:00 2:14:28 0:11:48 15.0
17 First Class 8 First Knot   8181 Tore Meum 1.16 1:56:15 2:14:51 0:11:49 16.0
18 Bavaria Matcb 42 Amarone II   11227 Marius Ellingsen 1.34 1:40:44 2:14:59 0:10:20 17.0
19 H-Båt     65 Jan Brodin 1.07 2:07:53 2:16:50 0:14:40 18.0
20 First 211 Blow   9386 Nikolai H. Halle 0.99 2:19:06 2:17:43 0:16:45 19.0
21 IMS X-Fram   9000 Lars Aasuldsen 1.45 1:37:39 2:21:36 0:14:07 20.0
22 Minitonn Stay Wet   5917 Øyvind Berntsen 1.06 2:16:45 2:24:57 0:22:28 21.0
23 Polo 86 Wanda   4485u Arne Lund Kvernheim 1.08 2:19:39 2:30:49 0:27:29 22.0


Sailwave Scoring Software 1.57
http://www.sailwave.com/