Oslofjorden Rundt 2007

Singlehanded
# Seilnr Båtnavn Båttype LYS Seiler Seilforening Målgang
1 NOR-11110 Lupona Kron 1,08 wolfgang Eichstetter Asker 14:36:24  
2 NOR-9701 Godevenner First 40.7 1,34 Elling Rishoff Asker 14:03:46  
3 NOR-10378 Bris JS9000 1,32 Knut Hjeltnes KNS 14:07:05  
4 NOR-10705 Marita Beneteau Oceanis 1,21 Petter Hegle   14:30:55  
5 NOR-12093 New Spirit Beneteau First 31.7 1,18 Rolf Frydenberg KNS 14:39:18  
6 NOR-9779 Jokerman x - 50 1,45 Per Ottar skaaret asker 14:06:49  
7 NOR-10145 MALINE IMX-45 1,45 Kjetil Bakke Asker 14:07:25  
8 NOR-8895 Veranita Swan 411 1,25 Øyvind Songe-Møller Fredrikstad   DNC
Doublehanded
# Seilnr Båtnavn Båttype LYS Seiler Seilforening Målgang
1 SWE-1491 Point 2 Point Ballad 1,08 Anders Larsson Asker 14:30:40  
2 NOR-102 OpenSea 1 Minitransat 1,2 Thor Gunnar Andersen Arendal Seilforening 14:15:42  
3 NOR-7051 FRIDA Scanmar 345 1,17 Arne Husevåg Asker Seilforening 14:23:24  
4 NOR-4960 Mathilde Albin Nova 1,13 Morten Sollerud Asker Seilforening 14:34:09  
5 NOR-11040 Optimila Salona 40 1,34 Simen Løvgren Asker Seilforening 14:18:50  
6 NOR-5162 Sophie Comfortina 32 1,14 Rasmus Rønneberg Asker Seilforening   DNC
LYS uten spinnaker
# Seilnr Båtnavn Båttype LYS Seiler Seilforening Målgang
1 NOR-12358 Hunters Baby Hunter 27X 1,1 Morten Opstad Eriksen Asker 14:35:30  
2 NOR-3305 Skatten II Smiling 1,05 Anders Rolland Asker Seilforening 14:47:04  
3 NOR-10707 Finally II Bavaria 38 1,21 Stein Myhre Asker Seilforening 14:24:00  
4 NOR-11803 Desiree Jeanneau 40.3 1,17 STURLA TUNE Drøbaksund 14:39:28  
5 NOR-10218 Kruse Beneteau Oceanis 1,15 Morten Fejerskov Asker SF 14:54:14  
6 NOR-10749 Psyke 2 Bavaria 31 1,11 Rolf Fesche Asker 15:09:02  
7 NOR-10179 Sjøflot Rush 88 1,05 Frank larsen Asker seilforening 15:22:00  
8 NOR-11372 Storm Bavaria 42 Cruiser 1,22 OLE-HENRIK KJEVIK Asker Seilforening 15:03:12  
9 NOR-10953 Linnea Becker 27 0,98 Ingrid Haug Frognerkilen Seilforening   DNC
LYS ≤ 1,18
# Seilnr Båtnavn Båttype LYS Seiler Seilforening Målgang
1 NOR-3106 Psyke Aphrodite 101 1,17 Tor Elling Halvorsen Asker 14:29:09  
2 NOR-3538 Spurven Miniton 1,07 Birger Sevaldson Bundefjorden Seilforening 14:46:57  
3 NOR-10244 semper fi dufour 1300 1,04 lasse aabel drammens seilforening 14:52:44  
4 NOR-5175 RuskeSara Omega 30 1,13 BJØRN HANSEN Bærum Seilforening 14:38:07  
5 NOR-5616 judy comfortina 32 1,14 Gjert Aaby Asker 14:38:24  
6 NOR-9693 ITU Bavaria 34 1,16 Tord Ulleberg Asker Seilforening 14:39:47  
7 NOR-82 Jalla Alnin Express 1,11 Geir Melby Asker 14:49:26  
8 NOR-11680 Sunny Bavaria 33 1,16 Halvor Borse Asker 14:46:25  
9 NOR-10827 Snapper II Hanse 312 1,14 Kristian Heder Asker 14:53:48  
10 NOR-4928 Salaam Mixer Cr 1,17 Joachim Lyng-Olsen KNS 14:53:38  
11 NOR-2485 Aquilo Bakke 26 1,03 Kjetil Halset Narvik   DNC
LYS 1,19–1,29
# Seilnr Båtnavn Båttype LYS Seiler Seilforening Målgang
1 NOR-9660 Andante x-332 1,24 Terje Hall Torgersen Oslo 14:24:36  
2 NOR-6375 Carasmellen Fingulf 39 1,27   Asker 14:21:06  
3 NOR-10701 Zikk Zakk 7 First 36.7 1,29 Per K.Lie Bundefjorden Seilforrening 14:22:56  
4 NOR-9625 Fernanda Comfortina 35 1,22 Claus Werenskiold Bærum Seilf. 14:36:15  
5 NOR-9994 X´est La Vie X-362 sport 1,29 Ketil Fridheim KNS 14:29:29  
6 NOR-10042 Dawn II Grand Soleil 40 C 1,29 Tor Ingebrigtsen Asker 14:30:33  
7 NOR-9282 Red Dingo X 342 MH 1,2 Øyvind Degnes Nesodden 14:42:31  
8 NOR-10760 Naomi Sun Fast 35 1,22 Ole Gunnar Tveiten Asker 14:43:12  
9 NOR-5060 Catharina Athena 34 1,18 Magnus Lingjærde Bærum Seilforening 14:50:21  
10 NOR-9615 Amanda Bavaria 38, 2000 mod. 1,19 Per Ødegaard Asker 14:49:44  
11 NOR-12063 ca:Halveis Sun Oddysey 36i Perf 1,23 Colin Campbell Hurum Seilforening 14:48:12  
12 NOR-11408 Joint Adventure Benneteau Cyklades 43,3 1,21 Pål Andersen Bundefjorden 14:57:03  
13 NOR-10665 Blaa.... Dufour 34 1,23 Hans Thomas Gaarder Soon   DNC
13 NOR-11543 Carmencita Arcona 370 1,27 Jørgen Husvik Bærum   DNC
13 NOR-3167 iBåt Banner 28 racer 1,18 Tor Sivertsen     DNC
LYS ≥ 1,30
# Seilnr Båtnavn Båttype LYS Seiler Seilforening Målgang
1 NOR-9555 SNEHVIT N-Yachts 41 1,3 ARILD BERG Bærum 14:29:49  
2 NOR-10168 Fortitude First 40.7 1,34 Erling B. Skallerud Asker 14:26:01  
3 NOR-10240 Fritt Fram! First 40.7 1,34 Audun Gjøstein Asker 14:26:51  
4 NOR-12043 Glory Days X-43 1,37 Pål Stiansen Asker 14:24:51  
5 NOR-11541 JJ Flash J/109 1,31 Geir Inge Juriks KNS 14:31:28  
6 NOR-10077 FLUKT IMX 45 1,47 Lasse Hagen Asiker 14:15:39  
7 NOR-10681 Embla First 40.7 1,34 Arne Schjærpen   14:29:10  
8 NOR-11850 Red Devil C & C 115 1,35 PETTER CHR ERIKSEN Asker 14:28:52  
9 NOR-9373 BACCUS FIRST 40.7 1,34 TORE KANDAHL ASKER 14:33:04  
10 NOR-11227 Amarone II Bavaria 42 Match 1,34 SVERRE G ELLINGSEN KNS 14:34:35  
11 NOR-11962 Vi Dehler Dehler 39 SQ 1,31 Fredrik Rode KNS 14:39:58  
12 NOR-7857 Endorphine Dynamic 43 1,35 Torkel Sundby Bundefjorden SF 14:44:13